IMG_9241Faza naţională a Cupei României va debuta săptămâna viitoare, iar judeţul Cluj are trei reprezentante în prima rundă.

Dacă Sănătatea Cluj va merge în Alba, pentru jocul cu Viitorul Sântimbru, Industria Sârmei Câmpia Turzii şi Unirea Dej vor juca împreună, potrivit tragerii la sorţi de la sediul FRF. Meciul dintre cele două formaţii este programat în 10 august, de la ora 17:30, ISCT, de altfel şi câştigătoarea Cupei României, faza judeţeană, urmând să fie gazdă.

Dacă la finalul celor 90 de minute ale partidelor de săptămâna viitoare scorul va fi egal, vor urma două reprize de prelungiri, iar mai apoi lovituri de departajare.

În etapa a doua a Cupei României, programată în 24 august, va intra în competiţie şi Unirea Jucu, echipă care a terminat pe locul patru în sezonul trecut al Ligii a III-a.