Sticla Arieşul Turda a pierdut, 1-2, meciul cu Olimpic Cetate Râşnov, din etapa a patra a Ligii a III-a.

Formaţia lui Constantin Olariu a avut un început prost de meci, iar braşovenii au marcat la prima ocazie, prin Sergiu Mihai.

Turdenii au avut apoi mai mult posesia şi aproape 90 de minute pentru a marca cel puţin un gol, însă gazdele au reuşit să se închidă aproape perfect în apărare, iar ocaziile au apărut mai degrabă din fază fixă.

Mutu a fost de netrecut în poarta gazdelor, care au dat lovitura pe final, dintr-un penalty. Marian Nicolae a punctat pentru 2-0, iar golul lui Varodi din prelungiri a venit mult prea târziu pentru ca turdenii să mai spere la ceva de la acest meci.

S-a încheiat 2-1, a doua înfrângere consecutivă în deplasare pentru Sticla, care va avea un meci dificil pe teren propriu în runda următoare, cu Avântul Reghin, locul patru în clasament.