Sticla Turda a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu Avântul Reghin, din etapa a cincea a Ligii a III-a.

Jucătorii lui Constantin Olariu se pot considera nedreptăţiţi după acest scor, în prima repriză fructificând doar una dintre ocaziile create.

Alb-roşii au primit şi două goluri care nu se văd la fiecare meci, unul cu un şut de la distanţă al lui Bujor, iar al doilea atunci când acelaşi jucător al Reghinului a surprins apărarea turdeană la o lovitură liberă.

David a deschis scorul pentru Sticla în minutul 28, iar Marcu, din penalty, a restabilit egalitatea la doi cu un sfert de oră înainte de final. Nu s-a mai întâmplat nimic până la sfârşit, iar turdenii rămân cu regretul ocaziilor irosite în prima repriză şi cu faptul că au în continuare doar o victorie în Liga a III-a.

În etapa următoare, Sticla va juca pe terenul Sănătăţii Cluj.