Sticla Arieşul Turda şi Sănătatea Cluj au jucat, sâmbătă, ultimele meciuri de verificare înaintea duelului direct din turul doi al Cupei României, faza naţională.

Ambele formaţii au evoluat în deplasare, iar meciurile s-au terminat la egalitate.

Turdenii au inaugurat terenul sintetic din Floreşti, acolo unde au făcut 1-1 cu rivala din sezonul trecut al Ligii a IV-a. Cele două echipe şi-au împărţit ocaziile de poartă, floreştenii având şi o bară prin noul transfer, Olimpiu Bucur.

De altfel, fostul jucător al Unirii Jucu a şi marcat pentru gazde, în prima repriză, după o oră de joc Dan Florin egalând. A fost al treilea meci consecutiv între cele două echipe care s-a terminat la egalitate.

Sănătatea Cluj a jucat la Ocna Mureş şi a revenit de la 0-1, dar partida cu nou-promovata în Liga a III-a s-a încheiat 2-2. Ceaca şi Tilincă au întors scorul cu două goluri marcate imediat după pauză, însă Cociş a egalat pentru Ocna Mureş pe final.

Meciul din turul doi al Cupei României, dintre Sticla Turda şi Sănătatea Cluj, va avea loc miercuri, de la ora 17:30.