Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul amical cu Rad Belgrad, al treilea din cantonamentul efectuat în Antalya.

“Studenţii” au întâlnit o formaţie aflată pe locul 14 în prima ligă din Serbia, dar căreia i-a fost superioară în multe momente.

Rad a deschis scorul în minutul şapte în urma unei lovituri de colţ, dar până la pauză a egalat Norbert Janos, jucător revenit la “U” Cluj în această iarnă. “Studenţii” au fost periculoşi şi în partea secundă, Goga ratând cea mai mare ocazie, dar nimeni nu a mai reuşit să înscrie şi meciul s-a terminat 1-1.

A fost al treilea amical al Universităţii în Turcia, ultimul urmând să aibă loc joi, cu bulgarii de la FC Montana, care evoluează în liga secundă.

“U” Cluj: Dur-Bozoancă – Căpușă, Cordoș, I.Ursu, Taub – A.Coman, Giurgiu, Florescu – Janos, Goga, Gavra. Au mai intrat: Dinu-Abrudan, Axente, Sepsi, Marius Coman, Hațiegan, Pîrvulescu