foto: tribuna.ro

Universitatea Cluj continuă să se întărească pentru promovarea în Liga 1.

Antrenorul Adrian Falub va avea un nou jucător la antrenamente, după ce oficialii clubului au reuşit să obţină semnătura lui Alexandru Coman.

Oferte echipament Joma - pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Fost la Rapid, FC Voluntari şi FC Hermannstadt, Coman, care poate juca fundaş dreapta sau mijlocaş, îşi continuă cariera la Universitatea Cluj, conform site-ului alb-negrilor.

“Şepcile roşii” au luat un jucător care a evoluat în toate meciurile din acest sezon al Ligii I, decizia celor de la Hermannstadt fiind surprinzătoare, Coman fiind pus pe liber în ultima zi de transferuri.

“U” a profitat şi nu a plătit niciun ban pe cel care a câştigat Cupa României cu Voluntari şi a jucat finala cu Hermannstadt, iar Coman (26 de ani) poate debuta chiar luni pentru “studenţi”, în meciul cu Aerostar Bacău, din Liga a II-a.

2 COMENTARII