JOMA - JSport.roJSport.ro

Universitatea Cluj a mai luat un jucător de la CFR Cluj, după ce a obţinut şi semnătura lui Andrei Mureşan.

Sebastian Mailat va juca pe Cluj Arena din această iarnă, după ce “studenţii” s-au înţeles cu cei de la CFR, anunţă Look Sport.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Mailat a venit la CFR de la Poli Timişoara, dar în ultima perioadă a jucat mai mult la echipa a doua a campioanei, care evoluează în Liga a III-a. Mailat, 22 de ani, a fost împrumutat şi la Gaz Metan Mediaş, însă nu a reuşit să se impună acolo.

Mailat e al şaselea transfer reuşit de “U” Cluj în această iarnă, după Andrei Mureşan, Bogdan Barbu, Cătălin Ştefănescu, Dragoş Penescu şi Robert Neciu.

6 COMENTARII

1. un comentariu scurt , cu riscul de.a supara pe o parte dintre suporterii universitatii din care fac parte si eu=Rivalitate a fost intre cele doua cluburi si suporteri dar schimburi de jucatori a existat tot timpul–de la Dr Radulescu , Adam M , L Mihai ,Tegean A….si multi altii care sau daruit atat sub tricoul cfr-lui cat si al Universitatii……nr jucatorilor este mult mai mare , —cel putin de prin 75–76 de cand stiu eu rivalitatea exista pe stadion , dar dupa meciuri incepea repriza a 3 a pe la terase bufeturi si scari de bloc unde se analiza foarte sever toate actiunile si valoarea echipelor dar ieram atat cu fulare alb negru cat si mov,,, a celor din deal…..si sa putut traii f bine fara injuraturi si alte gesturi tip caramizi si scaune pe care le detest.Asa ca prieteni daca astazi vin de la cfr la u jucatori consider ca se va intra intr-o normalitate de care ar trebuii sa fim mandrii .

• Da, ai mare ai dreptate. Doar ca in anii aia (’70-’80) nu prea erau fulare mov prin oras. Hai sa fim totusi seriosi. Insa da, si eu ma duceam diminneata la matineu in Gruia si dupamasa, bineinteles, la meciul vedeta de pe Moina. La “U” va fi un pic de liniste atunci cand vor disparea aia circa 100 de drogati descreierati din Manastur si din Groapa, a 2-a generatie de tarani adusi de Ceausescu de la coarnele vacii la Cluj si facuti “oraseni”. Parintii lor nu prea stiau unde-i Cluju’, insa progeniturile lor se lauda acum ca sunt “nascuti in Cluj”. Dar asta nu se va intampla prea curand, nu? Aaaaa, si marea “dragoste” cu dinamo, ceva la fel de nou ca si gashca asta de descreierati.

• imi aduc aminte de un articol de acu 10-15 ani din GS , cica un grup de suporteri ai Universitatii au avut altercatii cu fanii rapidisti pe drumul de centura catre stadion -la RAPID–U CJ , dar dupa legitimarea lor de catre politie sa constatat ca au fost un grup de tineri ploiesteni care si-au confectionat steaguri esarfe si …. , si doreau sa-si arate public sub semnele lui U CJ partea huliganica din societate si modul salbatic de comportament– din acel grup unul nu stia nimic despre U CJ , dar cum am mai spus doreau sa se distreze– Cu siguranta ca si acel grup care mereu la meciurile de pe Cluj Arena se manifesta huliganic nu au nimic comun cu simbolul U , nu sunt nici macar iubitori ai fotbalului , dar simt ei ca trebuie sa se manifeste si sa-si arate muschii si tatuajele facute cine stie pe unde — Aici prieteni pierdem foarte mult si pana nu se vo face un pic de ordine nu-i cam bine . Mi vreau sa-ti zic ca culorile cfr-lui nu erau visinii ci , mov inainte , ii adevarat ca nu prea isi permiteau sa le poarte dici prin anii 80 , plus minus , —iar prietenia asta cu suporterii dinamovisti ii cam exagerata — si ueori nedreapta-suporterii si fanii lui U , sunt si ai Cvei , si ai Slei si Dti , si Poli-ti , si Rap-ti….. si inca ceva si inchei — marea investitie care sa facut la cfr , trebuia sa fie la U , dar primarul din vremea aia nu a vrut…., asta stiu sigur …asa ca prieteni hai sa lasam injuraturile si rautatea la o parte se vede ca se cauta sa se formeze o echipa la U Cj , si ce va fi vom vedea , ce a fost am vazut ca ne place sau nu , asta este .

2. Bai, tarane, bai Blokulet 🙂 bai tiganule de Tise 🙂 tu unde aia a ma-tii crezi ca esti ? 🙂 Bai, dupa ce ca a-ti devenit satelitul Viitorului, acum deveniti si a lui CFR 🙂 asa de prosti numai voi puteti sa fiti !!! 🙂 Si stai bland, Blokulet, ca CFR-ul nu a stat niciodata in marele si enormul Andrei Muresan 🙂 asta e cel care a vandut meciul de acum 2 ani parca, un CFR – Viitorul sus in deal, a fost 1-0 pentru CFR, si a facut marele Muresan un penalty si o pasa de gol la adversar in ultimele 5 minute ale meciului, care s-a terminat cu 1-2, asa ca vezi bai piticule de la primaria lui tata-tu 🙂 ca ai adus inapoi pe unul care va v-a vinde 🙂 pe asta il intereseaza numai si numai banii 🙂 oricum are deja 35 de ani 🙂 asa ca dum lin si intins spre promovarea in C, lingaule de Falub 🙂 te-ai mai ingrasat macar acolo 1 kg in plus fata de cum erai anul trecut ? 🙂 Vezi bai Falub, ca asta te scoate din joc 🙂 asta e mai politician decat ai putea sa fii tu vre-odata !!! 🙂 Bai, Falube, bai tarane, ai ascuns bine banii furati de la U in vre-un off-shore din Belize ? 🙂 Asteptam meciurile colosale pe care le veti face odata cu venirea asteniei de primavara, bai terminatule !!! 🙂 A-ti ajuns groapa de gunoi a CFR-ului, e cazul sa va puneti de pe acum funia de gat 🙂 Handicapatilor !!! 🙂 Toata lumea rade de voi, vedeti ca epoca boema s-a terminat in anii `80, voi tot in trecut a-ti ramas, retardatilor !!! 🙂 Hai, Blokulet cu promovarea aia odata 🙂 sa le arati la toti cum e sa va rupeti picioarele prin coclaurile din C 🙂 acolo e de voi, numai putin curaj, si capul in crampoanele adversarilor, si apoi spitalul 🙂 asta se invata la voi la antrenamente la U 🙂 numai tziganii si retardatii au mai ramas acolo 🙂 Vai de capul vostru, trogloditilor, dracul va maninca, ca se termina si banii lui Blokulet 🙂 ca doar nu din buzunarul lui va tine !!! 🙂

3. bah JoseGuardiola, esti analfabet rau mah baiatule !!!….e interesanta ferocitatea cu care te exprimi si te certi imaginar cu Boc sau Falub, dar urli la luna si scrii mult si prost !