“U” Cluj şi Sănătatea Cluj se vor întâlni şi în meci oficial

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat, astăzi, componenţa seriilor viitorului sezon al Ligii a III-a, care va începe săptămâna viitoare.

Universitatea Cluj va avea 15 adversare şi a fost repartizată în seria a V-a, Metalurgistul Cugir părând a fi principala contracandidată la promovarea în liga secundă.

„Studenţii” vor întâlni toate celelalte echipe din judeţul Cluj, plus formaţii din Satu Mare, Maramureş, Sibiu sau Alba. Tragerea la sorţi a programului competiţional va avea loc mâine, de la ora 13:00.

De menţionat că soarta câtorva echipe din seria a V-a este încă necunoscută, Unirea Jucu şi FC Zalău având şanse mari de a se retrage înainte de startul campionatului, din cauza problemelor financiare.

Mai jos aveţi componenţa seriei a V-a a Ligii a III-a.

AFC Unirea Tăşnad (SM)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
CS FC Zalău (SJ)
CS Unirea Jucu (CJ)