“U” Cluj şi Sănătatea Cluj s-au calificat, deja, în turul III

La sediul Federaţiei Române de Fotbal (FRF) s-au stabilit, joi la prânz, meciurile din turul II al Cupei României, programate săptămâna viitoare.

Calificată în această fază după victoria cu Voinţa Cetate, 7-0, Universitatea Cluj ar fi trebuit să joace cu Viitorul Ulmeni, doar că formaţia maramureşeană s-a retras din campionat.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Astfel, „şepcile roşii” au avansat în turul al treilea al competiţiei, ce se va disputa în 13 septembrie, acolo unde a ajuns şi Sănătatea Cluj. De asemenea, adversarul repartizat „viruşilor” în turul secund este unul care s-a retras din Liga a III-a, FC Zalău.

Nu acelaşi noroc l-a avut şi Unirea Dej, cealaltă reprezentantă a judeţului Cluj în turul II al Cupei României, formaţia lui Alpar Meszaros având meci cu Unirea Alba Iulia, în deplasare.

Partidele se vor disputa marţi, 22 august, de la ora 17:30, iar mai jos aveţi programul tuturor meciurilor din acest tur.

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Roman (NT)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Aerostar Bacău (BC)
CSM Focşani 2007 (VN) – AFC Metalosport Galaţi (GL)
AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL) – CS Avântul Valea Mărului (GL)
ACS Sportul Chiscani (BR) – CS Sporting Lieşti (GL)
ACS FC Păpăuţi (CV) – AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AS Viitorul Fântânele (CT) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
FC Agricola Borcea (CL) – CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ACS Înainte Modelu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
SC Popeşti-Leordeni (IF) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
AFCM Alexandria (TR) – CS Tunari (IF)
ACS Astra Plosca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
ACS Petrolul 52 (PH) – ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – CSM Flacăra Moreni (DB)
AS FC Milcov (OT) – ACSO Filiaşi (DJ)
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – ACS Şirineasa (VL)
FC Voinţa Lupac (CS) – CNS Cetate Deva (HD)
AS Voinţa Biled (TM) – CSM Lugoj (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (AR)
CS Diosig-Bihardiószeg (BH) – CS Naţional Sebiş (AR)
AS Progresul Şomcuţa Mare (MM) – AFC Fotbal Comuna Recea (MM)
AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB) – FC Unirea Dej (CJ)
CS Iernut (MS) – ACS Industria Galda (AB)
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS)
ASF Zărneşti (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

Următoarele partide nu se vor disputa, deoarece echipele cu asterisc s-au retras din competiţiile FRF:

ACS Performanţa Ighiu (AB) – CS Unirea Jucu* (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ) – CS Viitorul Ulmeni* (MM)
CS FC Zalău* (SJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (CJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here