Azi, 2 noiembrie, la ora 11:00 a avut loc tragerea la sorți a optimilor Cupei României la Casa Fotbalului.

Universitatea Cluj, singura echipă a județului Cluj care a mai rămas angrenată în această competiție, a fost repartizată în urna B, alături de Chindia Târgoviște, restul echipelor aflându-se în urna A.

În urma tragerii la sorți, adversarul din optimi al Universității Cluj este formația de Liga 1, Dinamo București. Echipa antrenată de Vasile Miriuță se află pe locul 7 în clasamentul Ligii 1.

Jocurile din optimi vor avea loc în perioada 28-30 noiembrie. Celelalte partide ale acestei faze a Cupei României sunt:

Chindia Târgoviște – Astra Giurgiu

FC Botoşani – Viitorul Constanța