Unirea Dej a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Csikszereda Miercurea Ciuc, din ultima etapă a sezonului în Liga a III-a.

Jucătorii lui Gheorghe Barbu au plecat neînvinşi de pe terenul unei echipe care a primit, la finalul meciului, trofeul pentru câştigarea seriei a cincea din Liga a III-a.

A fost un meci cu ocazii importante la ambele porţi, în special în partea secundă, dar cu dejenii profitând din plin încă din start de relaxarea ciucanilor. Florin Blaj a marcat pentru Unirea în minutul 14, însă oaspeţii nu au putut realiza surpriza până la capăt.

Pe o ploaie deasă, ciucanii au egalat prin Veres când mai erau şapte minute de jucat, iar partida s-a terminat la egalitate, 1-1, un rezultat care a mulţumit, până la urmă, ambele formaţii. Dacă harghitenii au sărbătorit la final, nici dejenii nu au avut motive de supărare, ba dimpotrivă.

Unirea a terminat pe locul 11 campionatul, reuşind să se salveze de la retrogradare la finalul unui sezon în care echipa a revenit la Primărie.