Unirea Dej a pierdut, 1-3 cu Minaur Baia Mare, meciul din penultima etapă a turului Ligii a III-a.

Trupa lui Gheorghe Barbu a fost învinsă de o echipă care a revenit pe podium, punctele părând să fie mai importante pentru băimăreni înaintea acestei partide.

Minaur s-a întrebuinţat serios, însă, pentru a ieşi învingătoare din acest joc. Hetea a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 25, după care fostul jucător al dejenilor, Bogdan Boje, a restbilit egalitatea. Unirea a ratat apoi o şansă imensă de a reveni în avantaj, iar după 1-1 la pauză Minaur a rezolvat meciul în cinci minute.

Sandu Bococi şi Lupu au făcut ca scorul să arate 3-1 după o oră de joc şi băimărenii i-au depăşit pe cei de la CFR Cluj 2 în clasament. În schimb, Unirea Dej plăteşte pentru cele şase meciuri consecutive fără victorie şi a ajuns din nou în subsolul clasamentului.

Pe locul 13 se află alb-albaştrii, care vor încheia anul săptămâna viitoare, cu un alt meci teribil. Csikszereda Miercurea Ciuc, ocupanta locului secund, vine pe stadionul „Municipal”.