Unirea Dej a pierdut la limită, 0-1, meciul din deplasare cu Avântul Reghin, care a contat pentru etapa a 24-a a Ligii a III-a.

Trupa lui Gheorghe Barbu nu s-a ales cu niciun punct după un joc în care a ratat două şanse imense, primind gol pe final, în inferioritate numerică.

Unirea a ratat ocaziile primei reprize de la Reghin, atunci când Hetea şi Florin Blaj nu au reuşit să-l învingă pe Bucin. Partea secundă a început, însă, cu o eliminare în tabăra echipei din judeţul Cluj.

Plăian a văzut „roşu” direct pentru că şi-ar fi înjurat adversarul, însă Reghinul nu a dominat autoritar, aşa cum probabil se aşteptau mureşenii. Onicaş a mai ratat, în schimb, o ocazie mare la poarta gazdelor, dar în minutul 84 Murar a marcat un gol cât pentru trei puncte uriaşe.

Dejenii nu s-au ales decât cu acuze la adresa arbitrajului, Unirea coborând din nou pe locul 11 în clasament, înaintea derby-ului judeţean cu Sănătatea Cluj.