Unirea Dej a pierdut, 1-3, meciul cu Gloria Bistriţa, din etapa a 28-a a Ligii a III-a.

A fost un joc după care trupa lui Gheorghe Barbu are ce regreta, având o primă repriză aproape perfectă.

Dejenii au condus cu 1-0 la pauză datorită golului înscris de Buteanu, Unirea fiind superioară Gloriei în primele 45 de minute.

Bistriţenii, însă, au avut un debut de parte secundă perfect, reuşind să înscrie de două ori în 10 minute. Curtuiuş a fost autorul ambelor goluri, după care dejenii au început să se vadă din nou în ofensivă. Oaspeţii au ratat câteva ocazii importante, însă odată cu trecerea timpului au riscat tot mai mult în ofensivă, iar în minutul 88 au fost pedepsiţi.

După ce au scăpat pe contraatac, bistriţenii au trimis mingea în faţa porţii, de unde Sabo a deviat-o nefericit cu capul. S-a terminat 3-1 pentru Gloria, dejenii revenind pe locul 11 în clasament, fiind depăşiţi de Odorhei.

A fost a 12-a înfrângere pentru Unirea, care are un golaveraj de tenis, 40-40.