Unirea Dej a reuşit să scoată un punct din deplasarea de la MSE Târgu Mureş, 1-1, după două meciuri pierdute.

Cornel şi Moldovan au fost ghinioniştii Unirii, care au trecut pe lângă gol, ultimul ratând singur cu portarul. Mureşul a deschis scorul în minutul 32, după o ezitare a portarului Țicrea, 1-0. Unirea a fost condusă doar şase minute, Moldovan profitând de o greşeală a portarului advers, 1-1, scorul păstrându-se şi la pauză.

Dulap a trimis un şut puternic spre poarta adversă, dar portarul mureşean a fost la post şi a respins. Sabo şi-a lăsat echipa în 10 oameni din minutul 70, după ce a văzut al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu. După această eliminare, gazdele au fost mai pragmatice şi au atacat poarta apărată de Țicrea, care a scos de două ori consecutiv la aceeaşi fază.

În finalul meciului, a avut loc o fază controversată în careul Unirii, care a cerut penalty, dar arbitrul a fluierat sfârşitul jocului, 1-1, iar Unirea a rămas pe locul 11 cu 12 puncte.