Unirea Dej a pierdut, 0-1, meciul cu ACS Comuna Recea, din etapa a 19-a a Ligii a III-a.

După două victorii consecutive, dejenii au fost învinşi de către liderul campionatului, după un joc în care gazdele au avut o bară.

Mai activi la poarta maramureşenilor în prima repriză, dejenii au fost ghinionişti atunci când Bogdan Pop a trimis mingea în bară. Extrem de pragmatici, cei de la Recea au înscris chiar înainte de pauză, prin Brian Lemac, fostul golgheter al Universităţii Cluj.

Oaspeţii au trecut pe lângă majorarea scorului în partea secundă, în timp ce dejenii au căutat în zadar egalarea, Unirea bifând un eşec fără gol marcat, după 8 reuşite în precedentele două etape.

Formaţia clujeană a căzut pe locul 12 în clasament, la egalitate de puncte cu Odorheiu Secuiesc.