JOMA - JSport.roJSport.ro
foto: dej24.ro

Unirea Dej pare că şi-a terminat entuziasmul dat de schimbarea băncii tehnice.

Alb-albaştrii au pierdut vineri după-amiaza, 0-1 cu Gloria Bistriţa pe teren propriu, al treilea eşec din ultimele patru meciuri. Asta după ce, odată cu venirea lui Gheorghe Barbu, dejenii au avut patru jocuri la rând fără înfrângere.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Partida de pe stadionul „Municipal” a avut o primă repriză echilibrată, cu ocazii la ambele porţi, diferenţa făcând-o doar golul oaspeţilor, marcat de Sebastian Rus. Intraţi în avantaj la pauză, bistriţenii au încercat să ţină de rezultat în partea secundă şi au abandonat aproape orice intenţie ofensivă.

Dejenii au preluat controlul partidei, însă imprecizia atacanţilor lui Gică Barbu şi intervenţiile portarului Gloriei au făcut ca Unirea să nu marcheze în acest meci. S-a încheiat 0-1, iar dejenii au căzut pe locul 12, la egalitate de puncte cu MSE Târgu Mureş. Unirea va mai avea două partide infernale în acest final de an, cu Minaur Baia Mare şi Csikszereda Miercurea Ciuc, două echipe aflate pe podium.

De menţionat că meciul cu Bistriţa s-a disputat la câteva ore după o vizită în municipiul clujean a preşedintelui FRF, Răzvan Burleanu.

Acesta s-a întâlnit cu primarul Costan Morar şi a promis un teren sintetic în Obor, acolo unde joacă CFR Dej, dar şeful FRF nu a mai rămas şi la meciul cu Gloria Bistriţa.

Unirea Dej

Ţicrea