Unirea Dej a terminat la egalitate, 0-0, meciul cu AFC Hărman, disputat vineri după-amiaza.

Jucătorii lui Gheorghe Barbu au motive să regrete cele două puncte pierdute, după un joc în care au ratat câteva şanse importante de gol.

Meciul de la Dej a fost şi un derby pentru locul 10 în clasament, însă până la urmă cele două formaţii au rămas pe poziţiile 11, respectiv 12. După o primă repriză în care situaţiile clare de poartă au cam lipsit, dejenii au fost foarte aproape de gol în partea secundă.

Pintea şi Florin Blaj au ratat, însă, două şanse uriaşe, iar braşovenii au fost la câţiva centimetri de un autogol. Farcaş nu a avut deloc emoţii în poarta Unirii pe parcursul celor 90 de minute, însă imprecizia la finalizare şi ultima pasă au lipsit în ofensiva dejenilor.

După 0-0 cu Hărman, Unirea a bifat a opta remiză a sezonului, fiind echipa cu cele mai multe rezultate de egalitate din seria a cincea a Ligii a III-a.