Formația de Liga a III-a, Unirea Dej, şi liderul Ligii a IV-a, Sticla Arieşul Turda, s-au întâlnit ieri, 24 februarie, pentru a disputa o nouă partidă de verificare.

Amicalul s-a jucat pe terenul sintetic din Iclod, iar dejenii au plecat victorioşi, 1-0.

În prima repriză ocaziile au fost în special la poarta turdeană, dar Unirea Dej a fost mai abilă şi a deschis scorul prin Ferhaoui în minutul 37. În schimb, în repriza secundă Turda putea să readucă egalitatea pe tabelă, dar a ratat câteva ocazii importante. Astfel, partida s-a încheiat cu 1-0 pentru dejeni, acesta fiind ultimul amical pentru ambele echipe.

Sâmbătă, 3 martie, va reîncepe Liga a III-a, iar Unirea Dej primeşte vizita Unirii Tăşnad, în timp ce Sticla Arieşul Turda va reîncepe Liga a IV-a cu o partidă în deplasare la Sporting Apahida pe 4 martie.

Pe de altă parte, Sănătatea Cluj ar fi trebuit să joace cu CS Iernut în acest weekend, însă meciul amical a fost anulat.