Unirea Dej a obţinut un succes important la Tăşnad, în etapa intermediară a 22-a din Liga a III-a.

Trupa lui Gheorghe Barbu şi Fabian Băieşu s-a impus cu 2-1, după ce dejenii aveau 1-0 în minutul 84.

A fost un joc dominat aproape total de către Blaj şi colegii săi, însă spectacolul a venit abia în a doua repriză. După o oră de joc, Andrei Pop a deschis scorul, dar dejenii puteau plăti scump ratările din acest meci.

Cu cinci minute înainte de finalul partidei, sătmărenii au egalat datorită reuşitei lui Silaghi, însă oaspeţii au avut un final perfect de joc. În minutul 90+1, pe când ambele formaţii cautau golul victoriei, Florin Blaj a rămas singur cu portarul gazdelor în careu şi a adus a doua victorie din utimele trei meciuri pentru echipa sa.

Graţie acestui succes, dejenii au urcat pe 10, având două puncte mai mult decât adversarul de astăzi, Unirea Tăşnad.