Unirea Dej a câştigat cu 2-0 meciul cu Gaz Metan Mediaş 2, disputat în deplasare vineri după-amiaza.

Trupa lui Gică Barbu a fost mai pragmatică decât penultima clasată şi a înscris exact atunci când a fost nevoie pentru a nu avea emoţii.

Pintea a deschis scorul în prelungirile primei reprize, după o lovitură liberă executată perfect, iar după 13 minute de la reluare Andrei Pop a majorat avantajul echipei sale. Portarul Farcaş a fost în mare formă la dejeni, goalkeeperul venit de la CFR Cluj având şi el o contribuţie importantă la victoria formaţiei sale.

S-a terminat 2-0 pentru Unirea, a doua victorie consecutivă în deplasare pentru echipa care a urcat, cel puţin până mâine, pe locul 11 în clasament.