Unirea Dej continuă să fie invincibilă în Liga a III-a de mai bine de o lună.

Formaţia lui Gheorghe Barbu a remizat, vineri, cu Avântul Reghin, 1-1, în etapa a noua a Ligii a III-a, după o partidă spectaculoasă.

Ambele echipe şi-au creat ocazii imense la cele două porţi, în special în repriza secundă, atunci când au trecut, pe rând, pe lângă victorie.

Florin Blaj a deschis scorul cu un gol de generic în prima repriză, iar Paul Luca a egalat în minutul 58. Finalul a fost cu garda de jos de ambele părţi, însă Hetea şi Moldovan au ratat cele mai mari ocazii pentru dejeni, în timp ce portarul Ignat a păstrat punctul în clasament.

Cu acest 1-1, Unirea a urcat pe locul nouă şi a bifat al cincilea meci consecutiv fără eşec. Ultima înfrângere datează din 15 septembrie, atunci când alb-albaştrii pierdeau, 0-2, la Comuna Recea.

În runda următoare, Unirea va juca la Cluj, cu Sănătatea, într-un meci care va putea fi urmărit LIVE VIDEO, pe CJSport.ro.