Unirea Iclod a obţinut o victorie mai uşoară decât spera la finalul anului trecut, 4-0 cu CS Supporter, în prima etapă din 2019.

Schimbările din lotul oaspeţilor, care s-a întinerit serios în această iarnă, au făcut-o mare favorită pe Unirea în acest meci, iar jucătorii lui George Cotuţ nu au dezamăgit.

Iclodul a marcat la prima fază de poartă, Porumb transformând o lovitură liberă de la marginea careului. Până la pauză jocul a fost rezolvat, Gîrda şi Dîrjan înscriind pentru 3-0. Cu punctele în buzunar, Iclodul nu a mai forţat foarte mult în partea secundă, chiar dacă atacanţii gazdelor au mai ratat câteva situaţii bune de poartă, iar scorul final a fost stabilit în prelungiri, de Cupşa.

S-a terminat 4-0 şi, cel puţin până mâine dimineaţă, Iclodul a urcat pe locul doi în clasamentul Ligii a IV-a.