Unirea Iclod a câştigat cu 3-1 meciul jucat în deplasare cu Sporting Apahida, vineri seară.

A fost primul joc al ultimei etape a turului, iar oaspeţii s-au impus după o repriză secundă mult mai bună.

Iclodul a început bine şi prima parte, iar Paul Dîrjan a deschis scorul în minutul 8. Cu absenţe importante la acest meci, în fruntea cu cea a lui Tăbîrţă, Apahida a reuşit totuşi să egaleze datorită golgheterului Ovidiu Bondor, în minutul 30.

Repriza secundă le-a aparţinut, însă, oaspeţilor. Mai determinaţi, iclodenii au revenit în avantaj datorită lui Ionuţ Coroian, în minutul 66. Nicoară l-a blocat pe Gîrda, iar Bondor a ratat golul de 2-2 la poarta cealaltă, după care Vali Dîrjan a stabilit scorul final în minutul 80. S-a terminat 3-1 pentru Unirea Iclod, care s-a dus la trei puncte în faţa Apahidei în clasament, fiind momentan pe locul 4.

Pentru Sporting a fost ultimul meci al anului, partida cu Olimpia Gherla, de săptămâna viitoare, fiind amânată pentru februarie 2020.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.