Sănătatea Cluj a câştigat ultimul meci al anului din seria a cincea a Ligii a III-a.

“Viruşii verzi” s-au impus cu 3-1 în deplasare cu Gaz Metan Mediaş 2, după o partidă în care au ratat mai multe şanse de gol la poarta gazdelor.

Oferte echipament Joma - pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Ultima clasată a fost cea care a deschis scorul însă, prin Alex Buziuc, după 14 minute, dar sibienii s-au bucurat numai un sfert de oră. Clujenii s-au aruncat în atac, iar fundaşul Dan Matei a fost cel care a readus echilibrul pe tabelă, cu golul din minutul 34.

Sănătatea avea să întoarcă scorul în ultimul minut al primei reprize, datorită lui Tilincă, iar acel gol a cântărit greu la moralul medieşenilor. Pe acest fond, în repriza secundă Sănătatea a controlat aproape total partida, iar Adrian Pintea a stabilit scorul final cu primul său gol marcat în tricoul alb-verzilor.

S-a terminat 3-1, iar clujenii au încheiat turul pe locul cinci, la două puncte în spatele rivalilor de la CFR Cluj 2 şi la 10 de Comuna Recea, liderul Ligii a III-a.

Sănătatea Cluj

Lăzăreanu