Sticla Arieşul Turda a avut parte de meciul perfect la Baia Mare.

Jucătorii lui Constantin Olariu s-au impus cu 4-1, obţinând prima victorie din acest sezon împotriva unei echipe de pe podiumul Ligii a III-a.

Meciul din etapa a 25-a a început perfect pentru formaţia din judeţul Cluj. Vali Lemnaru a deschis scorul în minutul 9, gol care, mai degrabă, i-a blocat pe băimăreni. Aceştia nu au reuşit să revină până la pauză, iar după reluare scenariul de la începutul partidei s-a repetat.

De data aceasta, Varodi a fost cel care a marcat, în minutul 51, iar la 10 minute de la reluare Lihet a redus din diferenţă. În ciuda eforturilor băimărene, tot turdenii au fost cei care au mai înscris o dată, prin Ionescu, în minutul 77 şi meciul era jucat. Varodi a rotunjit surpriza cu golul din final, iar Sticla Turda s-a impus cu 4-1, o victorie clară tocmai unde ardelenii se aşteptau mai puţin.

Chiar dacă, în clasament, Sticla a rămas pe locul şapte, distanţa până la poziţia a şasea, ocupată acum de Sănătatea Cluj, s-a redus la un singur punct.