Sursă foto: Facebook FC Universitatea Cluj

FC Universitatea Cluj a disputat primul amical al verii din Italia, acolo unde se află în cantonament.

Adversara din această după-amiază a „studenților” a fost SSD Sampierana, formație din campionatul regional Romagna.

Ultimul transfer al echipei clujene, atacantul Cristian Gavra, a deschis scorul în minutul 2 al partidei, 1-0, iar Octavian Abrudan a majorat avantajul Universității Cluj cu o lovitură de cap, 2-0, acesta fiind și scorul pauzei.

În partea secundă, Marius Coman (50, 60), Doru Dumitrescu (57, 75) şi Octavian Ursu (69, 82) au înscris în poarta celor de la SSD Sampierana, iar scorul final al partidei a fost 8-0, aceasta fiind a treia victorie consecutivă în amicale pentru ”U”.

În Cluj-Napoca, ”U” a disputat două partide amicale, cu FC Avrig (10-0) și cu Luceafărul Oradea (2-0).

”U” Cluj prima repriză: Dur-Bozoancă – Căpuşă, Cordoş, Abrudan – Kofi – Greu, Micaş, Hordouan, Taub – Haţiegan, Gavra.

”U” Cluj a doua repriză: Albuţ – Căpuşă, Abrudan, Kosnic – Giurgiu – Ursu, Dumitrescu, Florescu, Manu – Ene, Coman.