CFR Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul amical cu Sepsi Sfântu-Gheorghe, disputat în această seară pe terenul echipei din Covasna.

Programat, iniţial, mâine, jocul dintre cele două formaţii s-a disputat cu o zi mai devreme şi a fost decis de două goluri marcate pe finalul reprizelor.

Mai întâi, bulgarul Velev a deschis scorul pentru gazde, care l-au folosit în acest meci şi pe Gabriel Dodoi, un fost component al CFR-ului în sezonul trecut. Dodoi a fost cel care a marcat ambele goluri în poarta Universităţii Cluj, în derby-ul câştigat din Liga a III-a.

În partea secundă, jucătorii lui Edi Iordănescu au forţat egalarea, pe care au reuşit-o tot pe final, datorită unui şut perfect al lui Deac din lovitură liberă. Antrenorul clujenilor a folosit două echipe în acest meci, marcatorul feroviarilor, care încă aşteaptă oferta pentru a pleca în China, intrând după pauză.

Mai jos aveţi primul 11 al CFR-iştilor şi jucătorii care au intrat pe parcurs, dar şi golul marcat de Deac (de la minutul 42)

CFR Cluj: Arlauskis – Peteleu, Rus Ionut, Mureșan, Radu- Hoban, Djokovic-Costache, Culio, Mailat-Țucudean

Rezerve: Vâtcă, Camora, Vinicius, Pîrv, Mate, Bordeianu, Ioniță, Deac, Păun, Petrila, Omrani, Șter, Rus A., Moldovan H