CFR Cluj a câştigat la scor ultimul meci amical al cantonamentului din Turcia.

Jucătorii lui Toni Conceicao s-au impus cu 4-2 în faţa slovacilor de la AS Trencin, aflaţi pe locul 9 în campionatul intern.

Ardelenii, care au folosit un echipament inedit, al doilea de rezervă al sezonului, au câştigat din două penalty-uri şi două eurogoluri şi au obţinut a treia victorie din cantonamentul iernii. Dacă Omrani şi Culio au înscris de la 11 metri, Ţucudean şi Deac au marcat golurile meciului prin două execuţii aproape identice la vinclu, în prima repriză. Catakovic şi Umeh l-au învins pe Arlauskis după pauză, CFR-ul conducând cu 3-0 la finalul primelor 45 de minute.

Victorii cu FC Zurich (2-1), Ludogoreţ (2-0) şi Trencin (4-2) au bifat feroviarii în Turcia, primul joc cu Vorskla Poltava terminându-se la egalitate, 0-0. CFR-ul va reveni în ţară sâmbătă dimineaţă, iar în 2 februarie va juca primul meci oficial al anului, cu FC Hermannstadt, pe teren propriu.

CFR Cluj: Arlauskis-Manea, Lang, Vinicius, Camora-Djokovic, Bordeianu, Deac-Păun, Ţucudean, Omrani. Au mai intrat: Males, Hoban, Petrila, Mureşan, Peteleu, Culio, Ioniţă, Costache, Ganea, Potra, Rus I.

Mai jos puteţi vedea înregistrarea completă a amicalului cu Trencin.