13084076_1262130480468234_1213479171_nStephan Drăghici a debutat furibund pentru CSU Craiova, formaţia de Liga I care îl va transfera de la Ardealul Cluj în această vară.

După ce a jucat 45 de minute în amicalul de marţi al oltenilor cu Worgl, suficient pentru a ieşi în evidenţă cu o pasă de gol şi cu obţinerea unui penalty, Drăghici a impresionat şi la ultimul joc de pregătire al oltenilor din Austria.

Chiar dacă a intrat în minutul 79 al partidei cu Slovan Liberec, „cel mai talentat jucător de la Ardealul”, aşa cum l-a numit antrenorul său de la Cluj, Călin Moldovan, a adus victoria echipei sale cu un gol magnific în minutul 87. Şutul atacantului de la marginea careului a trimis mingea direct în vinclul porţii adverse, golul său stabilind şi scorul final, 3-2 pentru alb-albaştri.

CSU Craiova va reveni în România la finalul acestei săptămâni, iar Drăghici (18 ani) va semna un contract cu noua sa echipă, oltenii înţelegându-se deja cu Ardealul Cluj pentru transferul său. Mai jos puteţi vedea, de la minutul 1:19, golul spectaculos al lui Drăghici.