14585866_1130988683603767_1136282237_oUnirea Dej a pierdut meciul cu FC Hermannstadt, 0-2, din etapa a şasea a seriei a cincea din Liga a III-a. Elevii lui Gheorghe Barbu nu le-au pus aproape nicio problemă gazdelor, care rămân pe locul 1 al clasamentului alături de Sănătatea Cluj.

Dejenii au bifat, însă, doar a doua înfrângere a sezonului, cealaltă venind chiar împotriva Sănătăţii, Unirea rămânând cu cinci puncte în clasament, după tot atâtea meciuri. Meciul de la Sibiu a fost transmis şi în format live video de către site-ul nostru, golurile gazdelor fiind marcate de Dâlbea şi Necşulescu, nou promovata din judeţul Sibiu obţinând o victorie fără prea mari probleme.

Pentru dejeni urmează, în runda următoare, meciul cu echipa a doua a celor de la Gaz Metan Mediaş. Înregistrarea completă a jocului cu Hermannstadt o puteţi vedea mai jos.

echipe-hermannstadt-unirea-dej

[scor url=”http://www.sbsport.ro/fotbal/live-videotext-fc-hermannstadt-unirea-dej-scor-final-2-0/”]