Unirea Jucu a obţinut dramatic un punct din meciul cu FC Hermannstadt, 2-2, după un joc tensionat mai ales în repriza a doua.

După 1-0 la pauză pentru Unirea, marcator Cocan, sibienii au reuşit să egaleze în minutul 66 prin Neacşa, însă imediat s-a pornit o încăierare generală.

Jucanii au refuzat să le înapoieze mingea sibienilor pentru ca aceştia să o ducă rapid la centrul terenului, motiv care a dus la un scandal imens între cele două echipe. Neacşa şi Pintea au fost eliminaţi după acel meleu, Ţicrea primind şi el cartonaş roşu după o altercaţie verbală chiar cu jucătorul sibian eliminat, în timp ce acesta din urmă părăsea terenul.

În locul lui Ţicrea a intrat Dorin Silaghi, portarul de rezervă al jucanilor primind imediat gol însă, printr-un şut al lui Dâlbea. În minutul 85, nou intratul Şut a stabilit scorul final după o reluare de la marginea careului şi Unirea Jucu a obţinut un punct care se poate dovedi extrem de important în lupta pentru locul al treilea în clasament.

Mai jos aveţi înregistrarea completă a meciului, în care puteţi vedea şi scandalul de după golul egalizator al sibienilor.