După trei zile pline de meciuri la baza „Unirea” din Cluj, cu 84 de formaţii la start, Cupa României la minifotbal s-a încheiat cu victoria Luceafărului Cluj.

Campioana Ligii SportTimeArena, competiţie în care a luat şi Cupa României la nivel judeţean, s-a dovedit a fi cea mai bună echipă şi în faza naţională a Cupei, pe care a câştigat-o după o finală cu FC Boromir Râmnicu Vâlcea.

A fost 2-1 scorul final, golurile lui Marian Ionuţ şi Radu Danciu fiind suficiente pentru trofeu, vâlcenii punctând doar prin Bogdan Mihăilă. Astfel, cu această victorie Luceafărul şi-a câştigat şi dreptul de a participa în Liga Campionilor la minifotbal şi va merge în Slovenia, în luna septembrie, pentru a se lupta cu cele mai bune echipe din Europa.

După turneul de la Cluj, câştigătorii Cupei s-au ales şi cu două premii individuale, Marian Ionuţ fiind desemnat jucătorul finalei, în timp ce Cosmin Crăciun a primit trofeul pentru MVP-ul competiţiei.

Mai jos aveţi înregistrarea completă a finalei mari, de la 01:12:00, şi festivitatea de premiere.