img_4267CFR Cluj a terminat la egalitate, 0-0, meciul cu CSU Craiova, din etapa a şaptea a Ligii I, disputat sâmbătă seară în Gruia. Ardelenii au meritul de a nu fi pierdut această partidă, deşi au jucat aproape o oră cu un om mai puţin, Andrei Mureşan fiind eliminat în minutul 24.

Elevii lui Vasile Miriuţă chiar au avut prima şansă importantă de a deschide scorul după ce Mureşan a văzut “roşu”, şutul lui Păun la colţul lung fiind respins greu de către Calancea.

După 0-0 la pauză, jucătorii pregătiţi de Gheorghe Mulţescu au ieşit mai decişi de la vestiare, însă Mincă a fost la post la şutul lui Acka, în timp ce reluarea spectaculoasă cu călcâiul a lui Madson îl loveşte pe Camora în drumul spre poartă.

Clujenii puteau da lovitura cu 10 minute înainte de final, însă Laurenţiu Rus a tras pe direcţia lui Calancea, iar meciul s-a terminat la egalitate, 0-0, un punct preţios pentru clujeni având în vedere condiţiile în care s-a desfăşurat această partidă, CFR-ul ajungând la cota patru în clasament.