Sănătatea Cluj şi Unirea Jucu au terminat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a 26-a seriei a cincea din Liga a III-a.

Partida a fost echilibrată în prima repriză, când ambele echipe au trecut pe lângă gol, însă oaspeţii au fost cei care au avut mai mult posesia în repriza secundă.

Ultima pasă şi lipsa de inspiraţie în faţa porţii au făcut, însă, ca Unirea să încheie meciul fără gol marcat, de asemenea contraatacurile încercate de Sănătatea în partea a doua a jocului rămânând fără rezultat.

De menţionat şi că Daniel Brumă, de la oaspeţi, a fost transportat la spital după meci fiind suspect de fractură de piramidă nazală, acesta fiind lovit involuntar, însă, de un jucător al Sănătăţii la o fază în careul gazdelor.

Mai jos aveţi înregistrarea completă a jocului.