Sticla Arieşul Turda a câştigat cu 3-2 meciul cu Unirea Tăşnad, din etapa a 18-a a Ligii a III-a.

Jucătorii lui Constantin Olariu s-au impus după ce au jucat mai bine de o repriză în 10 oameni, marcând toate cele trei goluri în inferioritate numerică, după ce au fost conduşi cu 0-2.

Varga a înscris în prima repriză pentru sătmăreni, iar apoi Indreica a luat două galbene şi a plecat mai repede la vestiare. În minutul 49, Cocian a mărit diferenţa pentru Unirea cu un şut perfect din lovitură liberă, dar relaxarea din jocul gazdelor avea să-i coste scump pe cei de la Tăşnad.

Salcău, cu o dublă, a egalat scorul, ultimul gol fiind marcat cu cinci minute înainte de final. Pe contraatac, în minutul 90+2, turdenii au dat lovitura după un şut la vinclu al lui Chişu de la marginea careului, iar nou-promovata a urcat pe locul şapte în clasament.

Mai jos puteţi vedea înregistrarea reprizei a doua, cu toate cele trei goluri ale turdenilor.