Universitatea Cluj a obţinut a doua victorie a sezonului, 3-1 cu Unirea Slobozia.

A fost meciul de debut al antrenorului Costel Enache pe banca “şepcilor roşii”. Gavra, Pârvulescu şi Filip au marcat pentru clujeni, care au revenit de la 0-1.

La final, Enache i-a mulţumit şi antrenorului Adrian Falub pentru acest succes.

“Am găsit o echipă organizată, care se vede că a fost lucrată. Ce aţi văzut e doar o inspiraţie de a schimba doi-trei jucători, dar toată munca e a celor dinaintea mea. Nu suntem la cel mai bun moment, dar aveam nevoie de pasul ăsta mic în faţă. O să prindem încredere şi cred că putem face treabă bună”, a spus Enache la final.

Clujenii vor juca următorul meci duminică, de la ora 12:00, cu Metaloglobus Bucureşti. Mai jos aveţi rezumatul meciului postat de Look Sport.