Universitatea Cluj nu se regăseşte nici după schimbarea antrenorului.

Handbalistele au pierdut şi meciul cu HCM Râmnicu Vâlcea, 27-32 (10-16) disputat în devans în etapa a şasea a Ligii Naţionale, după o prestaţie superioară a oaspetelor.

Clujencele au condus o singură dată în Sala “Horia Demian”, cu 1-0, şi au ţinut aproape de adversarele lor până în minutul 25, la scorul de 10-12. HCM Râmnicu Vâlcea s-a dus apoi la 17-10, elevele lui Alin Bondar părând să aibă forţa de a reveni în meci în primul sfert de oră al reprizei secunde.

“U” s-a apropiat la trei goluri, dar ratările care s-au înmulţit în ofensivă au înclinat din nou balanţa în favoarea jucătoarelor lui Aurelian Roşca, acestea impunându-se, în final, cu 32-27. Universitatea a ajuns la cinci eşecuri din şase partide, având unul dintre cele mai slabe începuturi de sezon din ultimii ani.

Mai jos aveţi câteva fotografii de la această partidă.