Echipa de handbal feminin a Universităţii Cluj a pierdut în această seară cu CSM Bucureşti, 27-34 (13-18) şi a ajuns la a opta înfrângere consecutivă în Liga Florilor.

Scorul partidei din sala ,,Horia Demian” a fost deschis de campioana României, iar după 15 minute de joc aceasta conducea cu 12-6. CSM Bucureşti a continuat să înscrie, aproximativ, la fiecare acţiune de atac, Universitatea a încercat să reducă din diferenţă, dar la pauză tabela indica 18-13 pentru ,,tigroaice”.

În partea secundă, oaspetele nu au cedat conducerea partidei şi, de câteva ori, diferenţa pe tabelă a fost de 10 goluri, 23-33. În ultimele cinci minute de joc echipa bucureşteană a avut două ratări şi niciun gol înscris, iar Universitatea a redus puţin din diferenţă, 27-34. Acesta a fost şi scorul final, iar clujencele au ajuns la a opta înfrângere consecutivă.

Următorul meci pentru “U” Cluj este pe 8 noiembrie, în deplasare, cu CSM Galaţi.