Sursă foto: Pagină Facebook CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud

Universitatea Cluj, handbal feminin, a participat la finalul săptămânii trecute la „Cupa Județului Bistrița-Năsăud”.

Turneul amical s-a aflat la a treia ediție, iar echipele participante au fost HC Karpaty Uzhgorod (Ucraina), CS Minaur Baia Mare, “U” Cluj și CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, gazda competiției.

Oferte echipament Joma - pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Din cele trei meciuri disputate, clujencele au câștigat unul, iar pe celelalte două le-au pierdut. În urma rezultatelor înregistrate, elevele lui Alin Bondar s-au clasat pe locul 3 la turneu, iar Diana Lazăr a fost golghetera competiției.

Gloria BN a câștigat cupa pentru al treilea an consecutiv, iar podiumul a fost completat de Minaur Baia Mare. Echipa din Ucraina s-a clasat pe ultimul loc.

Rezultatele ,,studentelor” la Bistrița:
“U” Cluj – HC Karpaty Uzhgorod  27-18 (12-9)
“U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 22-30 (11-15)
“U” Cluj – CS Gloria Bistrița 31-36 (15-20)

Înainte să participe la „Cupa Județului Bistrița-Năsăud”, Universitatea Cluj a disputat două meciuri amicale în Ungaria cu Kisvárda Master Good SE și le-a pierdut pe ambele (17-31 și 22-26). În 24 și 25 august, ”U” Cluj va participa la un turneu amical la Zalău.

1 COMENTARIU