Universitatea Cluj a pierdut al şaselea meci consecutiv din Liga Florilor, de această dată cu Minaur Baia Mare pe teren propriu, 23-29 (10-12).

Scorul a fost deschis de băimărence abia în minutul patru, iar la jumătatea primei reprize tabela indica 4-7. Minaur a continuat să fie la conducere, iar clujencele nu au reuşit să se apropie la mai mult de două goluri pe tabelă pe toată durata reprizei, iar la pauză scorul era 10-12.

La începutul reprizei secunde echipele s-au întrecut în ratări, iar în minutul 40 al partidei Minaur conducea la patru goluri diferenţă, 12-16. Echipa oaspete a avut dublă eliminare şi “U” a profitat ca să se apropie pe tabelă. Minaur a continuat să fie într-o formă bună şi să înscrie, iar problemele la finalizare a ,,studentelor”, din ultimele minute de joc, le-au adus a şasea înfrângere consecutivă din acest sezon, 23-29.

Următorul joc al clujencelor va fi în deplasare cu HC Zalău pe 27 octombrie.