Universitatea Cluj II şi Viitorul Feleacu s-au întâlnit în această seară în Parcul Sportiv ,,Iuliu Haţieganu” pentru a disputa meciul etapei 28.

Oltean a deschis scorul la puţin timp după startul partidei, iar apoi a fost ,,copiat” de Berinde, 2-0. Gazdele puteau să mărească diferenţa, dar bara din stânga porţii s-a opus.

Viitorul Feleacu a beneficiat de un corner, dar mingea a fost respinsă rapid de Universitatea. Oltean a realizat dubla, 3-0, iar apoi oaspeţii au înscris şi ei, 3-1, prin Alex Radu. Forna, Marin şi Vomir au stabilit scorul de tenis al pauzei, 6-1.

În repriza secundă Marin a mai marcat de două ori, 8-1, realizând astfel hattrick-ul, la fel ca Oltean, 9-1. Autogolul lui Mocan şi reuşita lui Stan a închis tabela, 11-1. Universitatea câştigă, astfel, cele trei puncte şi lupta cu Apahida, Iclod şi Unirea Tritenii de Jos, pentru locul 5, continuă. Mai jos aveţi o galerie foto de la meciul din Parcul Sportiv ,,Iuliu Haţieganu”.