Sănătatea Cluj şi Ardealul Cluj s-au întâlnit într-un meci amical disputat miercuri la baza „Ardealul”, desfăşurat pe durata a trei reprize de câte 30 de minute.

„Viruşii verzi” s-au impus cu 4-2, după ce prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. Ambele echipe au condus pe rând în acest meci, clujenii desprinzându-se în ultimele 10 minute.

Mih şi Andronic au marcat pentru Ardealul, care a disputat al doilea meci amical al anului, după cel cu Sticla Turda, de sâmbătă. De partea cealaltă, Sănătatea a folosit şi o serie de jucători în probe, inclusiv din străinătate. Tilincă, Yuh, Varodi şi Horaţiu Rus au marcat pentru clujeni, care au bifat primul meci amical al anului.

Pentru ambele echipe va urma, sâmbătă, câte un nou joc de verificare, paradoxal adversarul fiind acelaşi, Minaur Baia Mare.

Ardealul Cluj: Chindriş-Pop, Cioargă, Porumb, Creţ-Gheorghe, Ilie Horea, Şoimaru, Andronic-Gavrilă, Vaida. Au mai jucat: Mureşan, Decean-Mih, Oltean, Mîcîială, Sandor, Farcaş, Harfaş, Gabor.

Sănătatea Cluj: Todoran-Bucur, Negru, Bucur, Ţârlea-Ciupe, Cozma, Ititesc, Bria-Ceaca, Gaşpar. Au mai jucat: Marius, Misăraş, Ionuş, Varodi, Pintea, Mureşan, Yuh, Tilincă, Pop, Matis, Indreica, Tiniş, Budeanu, Rus H.