IMG_4992Simona Halep şi Monica Niculescu s-au antrenat cu doar câteva ore înaintea celor două meciuri de astăzi, care vor începe la ora 13:00.

Cele două românce au ajuns la Sala Polivalentă puţin după ora 08:00 şi s-au pregătit aproximativ 50 de minute fiecare, Halep fiind prima care va intra pe teren duminică. Potrivit Dolce Sport, de partea cealaltă cehoaicele au fost mult mai relaxate, ele începând şedinţa de pregătire cu un tenis de picior, jucat chiar cu o minge de tenis, alături de căpitanul lor nejucător, Petr Pala.

După minutele de relaxare, Kvitova şi Pliskova au luat rachetele în mâini şi au schimbat câteva lovituri înaintea zilei decisive de astăzi din Fed Cup. Prima partidă va începe la ora 13:00 şi le va pune faţă în faţă pe vedetele celor două formaţii, Simona Halep şi Petra Kvitova. După ziua de ieri, scorul este egal între România şi Cehia, 1-1.