IMG_8915Meciul din sferturile de finală ale Grupei Mondiale de Fed Cup, dintre România şi Cehia, scor final 2-3, a avut de toate.

Aproximativ 15.000 de spectatori prezenţi în total, trei dintre cele cinci întâlniri au fost decise în set decisiv, România a revenit de la 0-1 la 2-1, însă cehoaicele s-au bucurat la final în contrast cu lacrimile Andreei Mitu. Săptămâna premergătoare partidei a fost una cu multe antrenamente de fiecare parte, dar şi cu un dineu special organizat la hotelul unde au fost cazate cele două delegaţii, tot ce s-a întâmplat în cele şapte zile fiind cuprins într-un rezumat video.

Filmuleţul, care poate fi văzut mai jos, are patru minute, a fost realizat de către reprezentanţii Fed Cup şi conţine inclusiv imagini reprezentative din Cluj-Napoca, pe lângă secvenţele de la dineul oficial şi de la tragerea la sorţi, precum şi declaraţiile jucătoarelor implicate.