Sala Sporturilor ,,Horia Demian” a găzduit meciul dintre “U” Cluj şi CSA Steaua Bucureşti, care a contat pentru etapa a IV-a a Diviziei A1. Partida dintre cele două echipe a avut loc ieri, 21 octombrie, iar Steaua a câştigat cu 3:1.

Rezultatele din seturi au fost 15-25, 25-23, 21-25 şi 14-25. Primul set le-a aparţinut în totalitate steliştilor, iar clujenii au reuşit să îşi adjudece al doilea set la o diferenţă mică, scorul general fiind 1-1. În final, cele trei puncte le-au revenit steliştilor după o victorie, relativ, uşoară a ultimelor două seturi.

Borota a fost cel mai eficient voleibalist al echipei clujene cu şase puncte, iar din formaţia oaspete s-a remarcat Cherbeleaţă cu 14 puncte. Următorul meci pentru clujeni este la Craiova, acolo unde vor întâlni echipa SCMU Craiova, în 28 octombrie.