“U” NTT Data Cluj a reînceput azi, 14 ianuarie, Divizia A1, după aproximativ 30 de zile de pauză competiţională. Adversara de azi a fost campioana en-titre, Volei Alba Blaj, care şi-a adjudecat victoria cu 3:0 (25-10, 25-16, 25-18) pe teren propriu.

Primul set a fost câştigat categoric de gazde, 25-10. În al doilea, universitarele s-au apropiat de Alba, dar nu îndeajuns încât să îşi adjudece setul, 16-25. Până la jumătatea setului trei ,,studentele” au ţinut aproape de echipa gazdă, dar aceasta a reuşit să se desprindă şi să câştige setul cu 25 la 18.

Astfel, Universitatea a pierdut primul meci din 2018 cu 0 la 3, iar următorul joc îl va disputa pe teren propriu cu Ştiinţa Bacău în 20 ianuarie.