JOMA - JSport.roJSport.ro
Foto arhivă / Dan Porcuţan / u-cluj.ro

Voleibaliştii Universității Cluj se află între 3 şi 10 ianuarie în cantonament în Kladovo, Serbia, ţara din care provine şi actualul antrenor al echipei, Dragan Svetozarevic.

Potrivit conducerii formaţiei de volei clujene, voleibaliştii de la “U” au programate în cantonament şi câteva meciuri de pregătire cu MOK Djerdap Kladovo. Este posibil ca pe finalul stagiului să se oprească şi la Belgrad, unde ar urma să joace un meci amical cu Steaua Roșie Belgrad.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Pentru clujeni noul an competiţional începe cu Cupa României, unde întâlnesc CSM Bucureşti. Turul este programat pe 13 ianuarie la Cluj, în Sala Sporturilor “Horia Demian”, iar returul pe 16 ianuarie, în capitală.

După o primă parte mai puţin reuşită din turul Diviziei A1, elevii lui Svetozarevic au reuşit evoluţii mai bune pe final şi au încheiat turul pe locul 10, din 12 echipe, cu 7 puncte.

“U” are programat următorul meci din campionat pe 23 ianuarie, în deplasare la CSV Caransebeş.