Unirea Dej a început cu o victorie lejeră returul Ligii a III-a.

Noua echipă a lui Dragoş Militaru a câştigat cu 3-1 în faţa celor de la SCM Zalău, toate golurile gazdelor fiind marcate de Andrei Pop.

Într-o primă repriză fără multe ocazii de poartă, atacantul dejenilor a deschis scorul pe final, dintr-o lovitură de la 11 metri. Fără Florin Blaj, suspendat, întreaga echipă a Unirii a jucat mai bine în repriza a doua, iar Andrei Pop a fost principalul beneficiar.

Atacantul gazdelor a dat două goluri în şase minute şi i-a asigurat un final liniştit de meci formaţiei dejene. Zălăuanii au redus din diferenţă în prelungiri, după golul lui Dulap, iar Unirea Dej – SCM Zalău s-a terminat 3-1.

Unirea a urcat pe locul 9 în clasament, peste Sănătatea Cluj, pe această poziţie urmând să şi încheie etapa.