Unirea Dej s-a impus fără prea mari probleme în meciul cu CS Ocna Mureş, din etapa a 16-a a Ligii a III-a.

A fost 3-1 pentru formaţia lui Dragoş Militaru, însă cei care au deschis scorul au fost oaspeţii. Cioară a marcat în minutul 22, după o greşeală în defensiva dejenilor.

Imediat, însă, Unirea a preluat controlul partidei şi s-a făcut 2-1 în doar două minute. Serediuc şi Chira şi-au adus formaţia în avantaj. Alex Blaj a adus liniştea pe stadionul “Municipal” imediat după pauză, iar până la final, chiar dacă echipa din Alba a fost mai periculoasă, Unirea a reuşit să-şi menţină avantajul de două goluri.

S-a terminat 3-1, iar săptămâna viitoare va fi marele derby cu CSO Cugir, care va decide campioana sezonului regulat.